Nasza placówka zatrudnia kilka dziennych opiekunów.
Dzienny Opiekun jest jedną z form sprawowania opieki dziennej dla dzieci od 1 do 3 r.ż.
W naszych placówkach jeden Dzienny Opiekun sprawuje opiekę nad maksymalnie piątką dzieci.
W naszych placówkach staramy się tak zorganizować pracę, że nie korzystamy z pomocy rodziców w ciągu dnia.

Każdy z naszych opiekunów ma ukończony kurs pierwszej pomocy premedycznej dzieciom.

Nasza kadra:

Ciocia Olga: właścicielka placówek i opiekunka w tzw. „Dwójce” (Lokal nr 2). Z wykształcenia pedagog. Ukończyła kilka kursów i szkoleń, które przydają jej się w pracy z małym dzieckiem, w tym z różnymi zaburzeniami rozwojowymi i w prowadzeniu placówki. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w opiece nad dziećmi w różnym wieku, w tym przez ostatnie 14 lat wyłącznie z dziećmi od 0 do ok. 3 r.ż. Prywatnie jest mamą trójki dzieci, w tym jedno z orzeczeniem. Bliskie jest jej pojęcie rodzicielstwa bliskości, porozumienia bez przemocy, metoda Marii Montessori. Stara się żeby duch bliskiego, przyjacielskiego podejścia do dzieci panował w placówce, w każdej z grup, u każdego z opiekunów.

Wujek Wiesio: z wykształcenia stolarz. Ukończył również technikum informatyczne. Kilka lat temu ukończył kurs opiekuna w żłobku. Jako mąż właścicielki placówki od strony formalnej (dokumenty, aplikacja żłobkowa, rozliczenia) oraz remontowej (jako „złota rączka”) pomaga prowadzić żłobki. Od ponad 4 lat pracuje jako dzienny opiekun. Mając własnych trójkę dzieci potrafi z każdym dzieckiem znaleźć wspólny język, czasami szybciej od niejednej z cioć 😉 Jest dziennym opiekunem w naszej placówce na Namysłowskiej.

Ciocia Marta: ukończyła studia wyższe na kierunku politologia ale również kurs opiekuna w żłobku oraz kilka kursów i szkoleń pomagających w pracy w żłobku, m.in. związanych z podejściem bliskościowym. Od kilku lat opiekuje się Maluchami w wieku żłobkowym. Zdobywa serca najmłodszych podopiecznych ogromnymi pokładami cierpliwości, spokojem. Organizuje i prowadzi ciekawe zajęcia rozwijające, dzięki czemu dba o wszechstronny rozwój podopiecznych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci. Jest opiekunką w „Jedynce”.

Ciocia Ania: mając wykształcenie i doświadczenie w pracy nie związane z małym dzieckiem przyszła do nas ponad 3 lata temu na stanowisko pomocy opiekuna. Chciała być jak „wspaniała pani woźna, z którą miała kontakt w przedszkolu swojego dziecka”. Jednak tak bardzo spodobała jej się praca z dziećmi, że ukończyła kurs opiekuna w żłobku. W tej chwili pracuje jako opiekunka. Jest bardzo pracowita, kocha pracę z dziećmi, ma nieograniczone pomysły organizowania i prowadzenia z dziećmi zajęć rozwijających, jak również ma umiejętność szybkiego nawiązania kontaktu z każdym dzieckiem. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci. Jest opiekunką w „Jedynce”.

Ciocia Ania: nasza znajomość rozpoczęła się od tego jak jej dziecko trafiło do jednej z naszych placówek. Ukończyła kurs opiekuna w żłobku. Po tym jak jej dziecko poszło do przedszkola Ciocia Ania przyszła do nas pracować jako opiekunka. Ma serce dla dzieci. Stara się dbać o każde dziecko jak o swoje własne. Prywatnie ma dwójkę dzieci. Jest opiekunką w „Jedynce”.

Ciocia Nastia: ma wykształcenie wyższe ekonomiczne. Po wybuchu wojny na Ukrainie przyjechała do Polski i przypadkiem trafiła do naszej placówki. Zaczęła pracę jako kucharka i pomoc opiekuna. Po roku pracy podjęła funkcję dziennego opiekuna. Ciocia kocha dzieci i pracę z nimi. Potrafi zadbać jak o ich rozwój tak i wychowanie. Łączy w sobie stanowczość i ciepło. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci. Opiekuje się jedną z grup w „Dwójce”.

Ciocia Weronika: pomimo młodego wieku przyszła do nas już mając doświadczenie pracy z małymi dziećmi. Chcąc pracować i rozwijać się w tym zawodzie ukończyła kurs opiekuna w żłobku. Dzieci czują się przy niej bezpiecznie. Ciocia jest bardzo konsekwentna. Chętnie się uczy odpowiedniego postępowania z dziećmi i wdraża to w życie. Z ogromnym zapałem dba o wszechstronny rozwój swoich podopiecznych. Równolegle cały czas uczy się, zdobywając wiedzę i dodatkowe kwalifikacje. Opiekuje się jedną z grup w „Dwójce”.

Ciocia Natalia: ukończyła studia jako nauczycielka przedszkolna i wczesnoszkolna oraz studia jako dizajner. Jej przyjazd z Ukrainy niecały roku temu nie był planowany. U siebie w domu była uznaną malarką, miała swoje wystawy, uczyła innych sztuki plastycznej. Zna różne techniki malarstwa. Potrafi malować na płótnach, ścianach, torbach, rzeczach 😉 Pracowała z dorosłymi i dziećmi. Po przyjeździe do Polski również przez przypadek trafiła do nas. Ucząc się polskiego od podstaw potrafiła od pierwszego dnia z każdym dzieckiem nawiązać wspólny język. Swoje umiejętności malarskie wdraża na zajęciach plastycznych z małymi dziećmi. Wyróżnia się spokojem, cierpliwością, dobrą organizacją pracy, umiejętnością współpracy z najbardziej wymagającymi maluchami. Prywatnie ma już dorosłą córkę. Jest opiekunką w „Dwójce”.