Dzienny Opiekun

Kilka słów o Dziennym Opiekunie

Dzienny Opiekun jest jedną z form sprawowania opieki dziennej dla dzieci od 1 do 3 r.ż.
Jeden Dzienny Opiekun sprawuje opiekę nad maksymalnie ósemką dzieci.

Dzienni opiekunowie podlegają wpisowi do wykazu prowadzonego przez Prezydenta m.st. Warszawy. Wykaz podlega publikacji w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie: http://bip.warszawa.pl/NR/exeres/EB31DDDD-EC4E-41E6-968A-470CECF76361.htm

W naszej placówce na Namysłowskiej 6c lok. U1 dwóch dziennych opiekunów zapewnia opiekę nad dziećmi od 1 do 3 r.ż. Mamy tam 10 miejsc.
Praca jest tak zorganizowana, że nie korzystamy w sposób szczególny z pomocy rodziców poprzez bezpośrednią opiekę jako pomoc dziennemu opiekunowi.

Nasze zajęcia

Na co dzień prowadzimy zajęcia m.in. z elementami

Gimnastyki buzi i języka;

Zabaw ruchowych, mi.in.: turlanki, przytulanki – zajęcia z Ruchu Rozwijającego według Weroniki Sherborne;

Zajęć łączących rozwój mowy, słuchu i ruchu, m.in. „Słyszę, skaczę, rymuję” – zajęcia z Logorytmiki;

Zabaw i zajęć z wykorzystaniem języków nowożytnych, oprócz j. polskiego dzieci mają bardzo bliski kontakt z językiem angielskim oraz dodatkowo w formie osłuchowej rosyjskim;

Zabaw/zajęć paluszkowych;

Zajęć rozwijających motorykę małą i dużą (m.in. budowanie z klocków, układanie puzzle, zabawy z piłką, tor przeszkód);

Korzystamy z:

bajkoterapii, biblioterapii;

muzykoterapii;

arteterapii;

choreoterapii.

Zajęcia prowadzimy stawiając na wszechstronny rozwój dziecka, m.in. rozwijając umiejętności zmysłowe: wzrok, smak, słuch, węch, dotyk; równowagę i propriocepcję; psychomotorykę, procesy umysłowe, takie jak emocjonalność i koncentracja oraz indywidualne cechy osobowościowe:

Udogodnienia

Dbając o zdrowie naszych Maluchów, zainstalowaliśmy oczyszczacz powietrza z wbudowaną lampą UV, która eliminuje z filtrowanego powietrza roztocza, bakterie, wirusy oraz przykre zapachy.

W ramach spacerów korzystamy nie tylko z naszego placu zabaw, który się znajduje na terenie zamkniętego Osiedla, ale również posiadając 6-osobowy wózek wyjeżdżamy na dalsze wycieczki, takie jak pobliskie ZOO, oglądamy Misia przy Parku Praskim; regularnie korzystamy z oddychania przy tężni solankowej przy pl. Hallera.

Program "Zero Próchnicy"

Wiedząc jak ważne jest dbanie o mleczaki Maluchów od pierwszego ząbka zachęcamy Dzieci oraz Rodziców do regularnego czyszczenia zębów.

Oprócz tego we współpracy z praktykującą Panią Stomatolog Małgorzatę Olszewską wprowadziliśmy Program „Zero Próchnicy”. Polega on na tym, że nasi podopieczni mają okazję do regularnych przeglądów ząbków oraz dla chętnych możliwość lakierowania w placówkach, tj. w przyjaznych dla małych dzieci warunkach.

 

Zgłoszenie Dziecka

Drogi Rodzicu,
jeśli chcesz już teraz wstępnie niezobowiązująco zgłosić swoje Dziecko do naszej placówki:

1. wypełnij Formularz Zgłoszeniowy dostępny tutaj.
2. prześlij ją na e-mail dokumenty@dlamaluszka.waw.pl

Z przyjemnością skontaktujemy się. Damy znać czy mamy jeszcze wolne miejsca oraz chętnie umówimy się na spotkanie, podczas którego odpowiemy na nurtujące pytania dotyczące umieszczenia oraz pobytu dziecka w żłobku.

Drogi użytkowniku!

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dla Maluszka. Olga Motyka z siedzibą w Warszawie, ul. Leśniewska 7, 03-582 Warszawa, NIP: 9151672593. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą jedynie w cel-u(ach) wskazanych powyżej.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz trwałego usunięcia. Podanie danych osobowych jest dobrowolne jednak ich nie podanie może uniemożliwiać odpowiedź na Państwa zapytanie przesłane za pośrednictwem formularza kontaktowego.